Phoebe Halliwell









Megosztás
 

 Phoebe Halliwell

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Go down 
SzerzőÜzenet
Admin
Keep the magic in your heart!
Admin
...and my name is Admin
Hozzászólások száma : 34
Csalakozott : 2014. Jun. 26.

Phoebe Halliwell Empty
Témanyitás   Phoebe Halliwell EmptyVas. Júl. 06, 2014 7:48 am




Gratulálunk
‟Don't Keep your magic in your world. "


Meglepetés! Kedves Phoebe sok szeretettel köszöntelek köztünk és induljon a játék karakterlapoddal mind a ketten megvoltunk elégedve. Teljes a hármas ereje kezdj játszani, foglalj és végre megjöttél. Légy aktív Razz












Vissza az elejére Go down
https://charmedrpg.hungarianforum.net
I'm on the good side
Keep the magic in your heart!
Phoebe Halliwell
...and my name is Phoebe Halliwell
Hozzászólások száma : 4
Csalakozott : 2014. Jul. 05.
Tartózkodási hely : ↯ San Francisco
Humor : ↯ a legjobb Halliwelltől kérded (:

Phoebe Halliwell Empty
Témanyitás   Phoebe Halliwell EmptySzomb. Júl. 05, 2014 7:03 am


Phoebe Halliwell
Érdekes, hogy hová vezetnek minket a jelek. Mindig oda, ahova tartozunk.

Teljes név: Phoebe Halliwell
Becenév: Phoebe. (maradjunk ennyiben)
Születési hely: San Francisco
Születési idő: 1975 novemrber 2.
Play by: Alyssa Milano
Melyik oldalt képviselem: Good Side (bár lehet néha kivételt fogok tenni.. Rolling Eyes )
külső és belső tulajdonságaim:
Hajam színei az évek múlásával – és a rebbelis korszakaimnak köszönhetően- mindig változók voltak. Hol rövidebb, hol pedig hosszabb hajkoronával büszkélkedtem, amelyben kedvem szerint volt a szőke, s a világosbarna árnyaltok is.  Mi tagadás szeretem a változatosságot magamon, ámbár mégsem minden tájékon. Hisz arra már nagyon fiatalkorom óta törekedtem, hogy az alakomon mindig is ilyen vékony és feszes legyen. És ha már megdolgoztam az ilyen csinos testemért,  nem tervezte senki elől takargatni. Ezért is jellemezte a ruhatáramat a feszesség, nőiesség, és ha a bohóság. Mindig is imádtam a színes és mélykivágású felsőket, amiket ott fentebb –hála a sorsnak- jól ki tudtam tömni már tinédzser koromban is. De ha még feljebb vándorolsz, a két vállam közt és a nyakam legtetején, a tekintetemmel sem lehet sok kifogásod.
Arcom kedves kisugárzást ad, amit nem is kell megjátszanom, mert valóban pozitív és jószívű jelenésnek tartom magam. Orrom enyhén pisze, ajkaim vastagak és húsosak, a szeme pedig úgy csillog, mintha egésznap csak a napfény táncolna rajta.
Ha rám néz valaki - de nem csak úgy, hogy megbámul- akkor azt veheti észre, hogy néha kicsit szétszórt vagyok, makacs, netán erős akaratú. Ha ezt így a szemembe mondanád talán még meg is köszönném, mert mi tagadás egy erős jellem vagyok. Még a kritikát is megpróbálom jó szájízzel viselni, akár egy be nem járatott cipőt.
De ugyanakkor van egy sokkal érzékenyebb oldalam is, ami főleg akkor mutatkozott meg, mikor édesanyám fiatalkoromban –miről is beszélek… a születésem után kisidővel- meghalt. És mint mindenen ilyen kislány, aki egy cipőben járt velem én is először magamba fordultam; megnémultam és nem tartottam kapcsolatot a barátaimmal, sőt még a külvilággal sem, majd pedig a tinédzseréveim alatt lázadni kezdtem. De hisz mi mást is kezdhettem volna?! Olyan kicsi voltam a veszteségidejében, hogy még az anyám arcára sem emlékeztem, s még az apám sem volt velem. A nővéreim persze sokkal, de sokkal érettebbek voltak ekkor, jobban viselték a megrázkódatást. De hisz miről is beszélek, nekik nem volt akkor veszteség, mivel ők emlékeztek anyám kedves és szelídarcára. A mosolyára, és a hozzájuk szánt intelmeire. Nekik volt legalább egyetlenegy emlékmorzsa, amiben kapaszkodni tudtak. Nekem ennyi sem maradt. Még egy bölcs intelmére sem emlékszem amit nekem szánt…Talán ezért viseltem ezt olyan rosszul.
Majd felnőttem, vagy legalább csak megkomolyodtam.  Azt hiszem, úgy kell helyesen mondani, hogy benőtt a fejem lágya. Lehagytam a lázadással és inkább nagyi egészségét, jólétét tartottam szem előtt, valamint azt, hogy ismét jól teljesítsek az életben.
Persze a nővéreimmel még ekkor is voltak civakodásunk, hisz melyik testvérpár… akarom mondani testvér trió ne szekálta, volna egymást, akik a nap 24 órájába egybe vannak zárva?! Ezekből a vitákból sem jöttem valami jól ki, hisz az éles nyelvemet a szócsatákba mindig használtam, ámbár kamatoztatni nem tudtam, úgy ahogy akartam. Főkét mindig Prue nővéremmel veszekedtem és Piper volt a szelídbárány, aki megpróbázta elásni a csatabárdot.  Hisz neki mindig is a család volt az első amivel én sokáig nem érettem egyet. Ezért is hagytam el a több évtized óta Halliwell házként emlegetett rózsaszín börtönömet és kitörtem a nagyvilágba. New York tényleg új embert faragott belőlem. Túlélővé edzettem ott magam, és már-már olyan erős lelkületűvé, hogy a komolyabb csetepaték is könnyen leperegtek rólam. De a honvágy, a családom szeretete legyőzte a „veszteni”képtelenséget, ezért arra a következtetésre jutottam, hogy hazamegyek és Prue mögött megelégszem a második hellyel.Képesség: Phoebe amint megérinti az árnyak könyvét - és olvas is belőle - a jövőbelátást, passzív erőt kapja ajándékba, amit kezdetben nem koordinálhat kedve szerint. Esetenként ha megérint majd egy tárgyat, olyan érzése lesz mintha egy film adott pillanatába csöppent volna és azt tehetetlenül végig kell néznie ha akarja, ha nem.  Ez kezdetben nagyon megviseli majd, hisz sok minden tragikus dolgot előbb fog megtudni, tapasztalni, átélni, mint a nővérei. Később viszont majd megbarátkozik az erejével, ki tanulja azt irányítani és használni is, valamint majd a látomásoktól sem fog annyira félni és függeni.
Későbbiekben a levitációra lesz majd képes, amelynek köszönhetően a levegőben is képes lesz harcolni, viszont hátránya a képességének az, hogy csak függőleges tud majd pozíciót változtatni. Ezért is kezd majd el önvédelmi órákra járni, illetve kick-boksz mozdulatokat elsajátítani, hogy a képessége még inkább kiteljesedjen.
Az empátia képesség megszerzésével a körülötte lévők érzéseit tapasztalja meg, amely nagy segítségére lesz, mikor tanácsadó munkába fog a későbbiekben.

Betta ♢ - ♢ tapasztaltnak érzem magam Very Happy


Hello kedvesem!
Kíváncsi vagy a történetemre? Biztosan?! Rendben, akkor gyere és foglalj helyet itt megellettem.
 
Egy életet leírni nem könnyű feladat, főleg az én őrült, mozgalmas és meglepetés teli éveimet. Szóval… 1975 novemrber 2-án jöttem a világra. Anyám harmadik gyermeke lettem és szintúgy kislány, mint a két nővérem. Nevemet anyám legkedvesebb nagynénje, Phoebe néni után kaptam és pont mint a testvéreimnek, nekem is P.H lett a monogramom.
Sokak szerint gyönyörű, ugyanakkor elég eszes és rafinált baba voltam. Csak akkor adtam hangot nemtetszésemnek mikor már szükségét éreztem. Anyám születésem után néhány évvel halt meg egy balesetben, amiről a nagyi sosem mesélt nekünk eleget, mert így volt. Ezt mind a hárman éreztük és legalább ebben az egy dologban maximálisan egyet is érettünk. Ezután engem és a testvéreimet is nagyi vett a szárnya alá és neki köszönhetően lettünk ilyen érett és jól nevelt felnőttek. Na jó… csak Prue és Piper, mert én valahogy mindig kilógtam a sorból. Lehet, hogy csak azért meg annyival kisebb voltam náluk, de valószínűleg csak a stílusunkbeli különbségek gyanánt, mindig én voltam a kis lázadó, a család feketebáránya.
És én ezen jelző hallatán , valami „csoda folytán” sosem lettem mérges az adott illetőre, aki ajakán egyszer is így illett. Ellenkezőleg. Örültem neki, mert tudtam így legalább én ki fogok innen törni és nem leszek olyan kalickába zárt madár, mint ők. De csak egyszer…
Az általános iskolában jó tanuló voltam, mindig tanultam egy – egy dolgozatra, hisz meg akartam felelni nagyi összes szigorú szabályának amit a neveltetésünk érdekében állított fel még akkor, mikor Prue kezdte az iskolát. A gimnáziumban már kevésbé tartottam magam ezekhez a szabályokhoz. A nyelvem megeredt, amit csak a kamaszodással magyaráztak a körülöttem lévők, de ez az időmúlásával sem változott sokat. Már nem érdekeltek annyira a törtek, sem Shakespeare, hanem inkább a dögösebbnél dögösebb végzős, illetve már egyetemista srácok, akikre még anno gólyás évembe figyeltem fel.
Hetente hoztam haza a fiúkat, amit a nővéreim és a nagymamám csak egy szemforgatással véleményeztek, ám semmit nem szóltak.
A jó eszemnek, nem pedig a szorgalmamnak köszönhetően sikerült több-kevesebb sikerrel letennem az érettségit is, de ennek már nem tudtam felhőtlenül örülni. Mivel a nagyi állapota az évek során s, hogy 3 lányt kell nevelni komolyan megromlott, viszont ahogy láttam Prueé annál kevésbé. Hisz egy nap –kis túlzással- vagy hatszor láthattuk megcsillanni a jegygyűrűjét bájos kezén. Így hát mondanom sem kell, hogy „Ms Énszervezemegalegjobbesküvőt” még nagyit is feledtette állapotáról, rengeteg ötletéről.
Nem is telt el olyan sok idő és már a vacsoraasztalnál ültünk. Az egész nagycsalád. Nagyi betegen, Prue izgatottan, Piper meg kíváncsian várta a vacsorakritikát a jegyespártól. Óóó ekkor ismertem én meg Roger teljes valóját, aki már az előétel kihozatalakor meglepően nyájas volt a „szerény”, még akkor is enyhén rebellisszemélyemmel. Ekkor persze csak mosolyogtam vissza a boldognak tűnő vőlegényre, majd rá pár hétre mikor Prue és Piper is hazaköltözött North Beachből (nagyi súlyos állapotromlása miatt) Roger nem csak az új és tágas szobán meresztette a szemét pakolás közben.
Minden percben, mikor egy légtérben keveredtem vele valami véletlen folytán egyre tolakodóbb lett, majd –a „fénypontként”- a lehető legcsicsásabb és legízléstelenebb virágcsokrokat küldözgette a címünkre, de nem a menyasszonyának, hanem nekem. Ekkor már persze tudtam mi is lenne a helyes megoldás. El kellene mindent mondanom Pruenak! Na de ez sem volt olyan egyszerű, mint azt az emberlánya gondolná… Hisz az idősebbik nővéremmel olyanok voltunk, mint a tűz és a víz. Parázsvitáinkat szinte mindennap megvívtuk, és ha nem lett volna a színtéren a nyugodóságáról híres Piper, bizony nagy bozóttüzek is kialakulhattak volna egy-egy szituációban. Féltem szólni zaklatómról, mivel talán azzal vádolt volna Prue, hogy én kezdtem ki a vőlegényével az első adandó alkalommal.
Megoldásként így csak az szolgált, hogy elutazzak. Tudtam, hogy szörnyen önző döntés, hisz a nagyis is már nagyon beteg, de nem bírtam elviselni a mindennapi konfliktusokat, Rogert és a feketebáránynak járó szerepet, ami egykor még olyan hízelgő volt számomra. A lehető első alaklommal megvettem a jegyem New Yorkba, a nagybetűs ÉLETBE és úgy terveztem, hogy ott majd megtalálom a helyem. De tévedtem, már megint, s valószínűleg megint Prue-nak, vagy Piper-nek lett volna igaza. Bár New York remek hely és sokat változtam ott (nem mellesleg remek embereket ismertem meg) az önállóságnak köszönhetően, de mégis a rajtam uralkodó honvágynak végre engedtem oly’ sok év gyötrése után. Zavart a tudat, hogy otthon neheztelnek rám a nagyi temetése miatt, valamint hiányzott Piper anyáskodó, Prue oktató hangneme.
Hosszú vacillálás után mertem csak felhívni Pipert, meséltem neki a helyzetemről, az érzéseimről és persze a velük való félelmeimről is, és most már ő is azon a nevezőn van, hogy térjek haza. A gyökereimhez, mivel hátha itt most majd magamra találok. Véglegesen.
Valószínűleg most már az ágyneműt húzza a vendégszobába, az egykori ágyamra és már biztos sütőt, valami finomságot. Prue meg… valószínűleg most ér haza a munkából. Kiszusszantja magát és főz egy teát, de csak akkor ha Piper még nem előzte meg ezzel. És persze az érkezésemről mit sem tud, mivel közös megegyezés alapján arra jutottunk Piperrel, hogy neki nem szólunk semmit. Szeretném a nővéremet meglepni, ugyanakkor félek a szeme elé kerülni, hisz van oka arra, hogy mérges legyen rám.
Én meg… én meg most itt ülök melletted kedves hallgatóm. A repülőgép ablak felőli részén és várom, hogy megérkezzek. Hogy hazaérkezzek és felfedezzem, mit is rendelt el nekem a sors igazából.
szószám: 861
zene: Soo this is my history
Vissza az elejére Go down
 

Phoebe Halliwell

Előző téma megtekintése Következő téma megtekintése Vissza az elejére 
1 / 1 oldal

 Similar topics

-
» Alexis Peyton Halliwell
» Melinda Halliwell
» *** Piper Halliwell
» Piper Halliwell
» Halliwell családfa

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
charmedfrpg :: Bevezető :: Karakteralkotás :: Elkészültek-